Egzaminy

Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge ESOL otwarte przy Regent College w Elblągu oferuje możliwość zdawania następujących egzaminów (prowadzimy zapisy grupowe i indywidualne):

Grupa egzaminówRodzaje egzaminów
Angielski ogólny dla młodzieży i dorosłychKET, PET, FCE, CAE, CPE
Angielski biznesowyBEC Preliminary
BEC Vantage
BEC Higher
Angielski dla finansistówICFE
Angielski dla prawnikówILEC
Angielski dla nauczycieliTKT
Angielski dla dzieciYLE

Angielski ogólny dla młodzieży i dorosłych

KET - Key English Test, egzamin na poziomie podstawowym (A2)

Egzamin KET potwierdza umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego na poziomie podstawowym. Jest przeznaczony dla osób uczących się języka od niedawna.

Istnieją dwie wersje egzaminu KET: KET i KET for Schools. Obie wersje reprezentują ten sam poziom i format. KET for Schools różni się treścią i rodzajem tematów, które bardziej odpowiadają zainteresowaniom i doświadczeniom młodzieży szkolnej.

KET składa się z trzech części: czytanie i pisanie, słuchanie, mówienie.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.cambridgeesol.pl/exam/ket/index.php

PET - Preliminary English Test, egzamin na poziomie średnio-zaawansowanym (B1)

Egzamin PET sprawdza umiejętność rozumienia języka angielskiego w sytuacjach życia codziennego na poziomie średnio-zaawansowanym. Jest to egzamin polecany osobom, które dość dobrze radzą sobie ze zrozumieniem np. tablic informacyjnych, krótkich artykułów z gazet i magazynów, potrafią również opowiedzieć o sobie i swoim życiu czy napisać krótki list nieformalny. Egzamin ten sprawdza cztery umiejętności: pisanie, czytanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

Istnieją dwie wersje tego egzaminu PET i PET for Schools, który adresowany jest do młodzieży szkolnej.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.cambridgeesol.pl/exam/pet/index.php

FCE - First Certificate In English, egzamin na poziomie wyższym średnio-zaawansowanym (B2)

Egzamin FCE jest najbardziej popularnym i znanym egzaminem Cambridge ESOL. Jest on adresowany do osób, które płynnie posługują się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego, w pracy czy w nauce. Poziom FCE zakłada iż kandydat posługuje się szerokim zasobem słownictwa i potrafi je stosować odpowiednio do sytuacji oraz nie ma większych problemów ze zrozumieniem artykułów z gazet czy wiadomości telewizyjnych w języku angielskim.

Certyfikat FCE jest honorowany i wymagany przez wielu pracodawców oraz instytucje edukacyjne w kraju i za granicą. Ponadto, zdanie egzaminu FCE pomoże Ci w ocenie swojego poziomu i ułatwi Ci przygotowanie do następnego poziomu jakim jest CAE. Egzamin FCE sprawdza wszystkie 4 umiejętności językowe - czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.cambridgeesol.pl/exam/fce/index.php

CAE - Certificate In Advanced English, egzamin na poziomie zaawansowanym (C1)

Egzamin CAE jest adresowany do osób, które w sposób biegły posługują się językiem angielskim w różnego typu sytuacjach towarzyskich i zawodowych. Uzyskanie certyfikatu CAE świadczy o tym , iż jesteś w stanie studiować na uczelni z wykładowym angielskim czy swobodnie używać angielskiego w pracy za granicą w kontekście np. biznesu.

Certyfikat CAE jest ceniony przez wielu pracodawców, podnosi kwalifikacje i daje możliwość zdobycia wymarzonej pracy. Certyfikat CAE daje również uprawnienia do uczenia języka angielskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach. Egzamin CAE sprawdza wszystkie 4 umiejętności językowe - czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.cambridgeesol.pl/exam/cae/index.php

CPE - Certificate of Proficiency in English, egzamin na poziomie zaawansowania C2

Posiadanie certyfikatu CPE świadczy o umiejętności używania języka angielskiego na poziomie osoby wykształconej, której angielski jest językiem ojczystym. Jest to najwyższy poziom zaawansowania, który umożliwia Ci biegłe posługiwanie się językiem w każdej sytuacji życia codziennego, zawodowego czy nauki.

Certyfikat CPE jest ceniony przez wielu pracodawców na całym świecie, podnosi kwalifikacje i daje możliwość zdobycia wymarzonej pracy.

Certyfikat CPE daje uprawnienia do uczenia języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach czy szkołach średnich. Egzamin CPE sprawdza wszystkie 4 umiejętności językowe - czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.cambridgeesol.org/resources/learner/index.html

Angielski biznesowy

BEC - Business English Certificate, egzamin na trzech poziomach

Jest to egzamin specjalistyczny, który można zdawać na trzech poziomach:

  • BEC Preliminary - egzamin na poziomie B1 (poziom średnio zaawansowany)
  • BEC Vantage - egzamin na poziomie B2 ( poziom wyższy średnio zaawansowany)
  • BEC Higher - egzamin na poziomie C1 (poziom zaawansowany)

Egzamin BEC przeznaczony jest dla osób, które potrzebują udokumentować znajomość języka angielskiego z zakresu biznesu. Certyfikat egzaminu BEC potwierdza umiejętność używania języka w różnego rodzaju sytuacjach w pracy na odpowiednim poziomie. Ponadto, zwiększ Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Egzamin ten staje się coraz bardziej popularny wśród studentów ekonomii. Sprawdza umiejętność pisania, czytania, słuchania i mówienia oraz ocenia znajomość słownictwa biznesowego.

Angielski dla finansistów

ICFE - International Certyficate In Financial English

Egzamin ICEF jest egzaminem dla studentów kierunków związanych z finansami, dla księgowych i finansistów i testuje praktyczną znajomość języka angielskiego z zakresu finansów. Certyfikat ICEF potwierdza umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim w pracy na przykład używania języka podczas spotkań i dyskusji, pisania specjalistycznych tekstów, czytania ze zrozumieniem artykułów z prasy finansowej. Egzamin ICEF sprawdza umiejętność czytania, pisania, słuchania, mówienia.

Angielski dla prawników

ILEC - International Legal English Certificate (poziom B2/C1)

Jest to egzamin przeznaczonych dla studentów prawa, prawników czy pracowników kancelarii prawniczych i sprawdza znajomość prawniczego języka angielskiego. Zdanie egzaminu ILEC potwierdza umiejętności swobodnego używania języka w pracy na przykład pisania i czytania tekstów prawniczych, przeprowadzania rozmów z klientami z innych krajów. Egzamin ILEC sprawdza umiejętność pisania, czytania, słuchania i mówienia. Ocenia również znajomość specjalistycznego słownictwa.

Angielski dla nauczycieli

TKT - Teaching Knowledge Test

TKT jest egzaminem przeznaczonym dla nauczycieli jak również dla osób , które dopiero rozpoczną pracę w tym zawodzie. Egzamin ten sprawdza podstawową wiedzę z metodyki nauczania języka angielskiego a minimalny poziom znajomości samego języka angielskiego to B1 czyli poziom średnio zaawansowany.

TKT składa się z trzech modułów:

  • language and background to language learning and teaching
  • planning lessons and use of resources for language teaching
  • managing the teaching and learning process

Wszystkie moduły można zdawać podczas jednej sesji lub oddzielnie trzech rożnych sesjach.

Angielski dla dzieci

YLE - Young Learners English (egzamin na trzech poziomach)

YLE jest egzaminem przeznaczonym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Daje możliwość doskonalenia oraz rozwijania umiejętności językowych , a co najważniejsze motywuje dzieci do dalszej nauki. Egzamin ten pozwala sprawdzić postępy dzieci na płaszczyznach: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i czytania w języku angielskim. Egzamin ten można zdawać w ciągu całego roku i jest on przeprowadzany w szkole/instytucji, w której dziecko się uczy.

Jest to egzamin, który można zdawać na trzech poziomach:

  • Starters
  • Movers (poziom A1)
  • Flyers (poziom A2)